Tervisielegging Hoofdstuk 01 Algemeen en administratief - Herziening paragraaf 01.04 Betalingsregelingen: Risicoregeling

In 2023 heeft CROW een enquête gehouden naar het gebruik van de Risicoregeling GWW 1995 en naar de mogelijkheden deze regeling te verbeteren.
Uit de circa 200 reacties die zijn ontvangen bleek onder andere:
- Dat de huidige regeling op zich voldoet;
- De regeling als moeilijk wordt ervaren;
- De regeling niet de mogelijkheid biedt om de wijziging van alle kosten te verrekenen (met name bouwstoffen);
- In de praktijk regelmatig de toepassing van de Risicoregeling in contracten wordt uitgesloten.
De Raad Risico- en Indexeringsregelingen, is verantwoordelijk voor de regeling en de uitvoering daarvan. Zij heeft op basis van de enquête besloten tot een herziening van de regeling in 2 fasen.
- Fase 1: herziening van de tekst van de Risicoregeling GWW 1995;
- Fase 2: vaststelling van de kostengroepen en vaststellen van de wijze waarop de bijbehorende indexcijfers wordt bepaald.
Deze tervisielegging is het resultaat van Fase 1.
Het voorliggende tervisieleggings document geeft inzicht in de voorgenomen wijzigingen.
Het is zeer waardevol om je reactie te geven zodat we weten dat de juiste stappen zijn gezet met de herziening van de huidige teksten.
Reactie
Reacties kunnen met behulp van het te downloaden Word-sjabloon tot 15 april 2025 worden ingediend.